Svátky nebo rodinné setkání – to vše vyžaduje přípravu. Často se tedy stává, že nám něčeho zůstane nadbytek. Zůstal vám nepotřebný balík servítků a vy nevíte, co si s nimi? Pokud hledáte prostor, kde můžete být kreativní a současně vám není příliš po vůli tyto nepotřebné servítky jen tak spotřebovat, vyzkoušejte ubrouskovou techniku. Jediné, co budete potřebovat je předmět, který chcete dekorovat a ubrousky, které vám v domácnosti jen zbytečně překážejí. Ubrousková technika jim vdechne nový život a vy se už za pár hodin můžete těšit z něčeho nového, co se ve vaší domácnosti určitě neztratí!


Krakelovací technika jako součást ubrouskové techniky

Ubrousková technika oživí starý předmět
Možnosti ubrouskové techniky

Existuje několik technik, pomocí kterých můžete rozličné předměty dekorovat. Pokud však chcete, aby tyto předměty působily starobyle, krakelovací technika vám pomůže dosáhnout výsledný efekt. Se slovem krakelování se spojuje jedna základní asociace, kterou je vznik prasklin. Tato metoda je výjimečná v tom, že po nanesení speciálního laku získává předmět popraskaný efekt, díky čemuž působí opravdu staře. Od ostatních technik se liší právě zmiňovaným lakem, který tvoří její podstatu. Lak se zpravidla nanáší na dvě barvy, které bývají v kontrastu. Kontrast v kombinaci s lakem vytvoří výsledný efekt, jehož výsledkem jsou optické trhlinky vrchního nátěru. Existuje i dvojité krakelování, ​​které je způsobeno nanesením dvoufázového krakelovacího laku. Tento speciální lak vytváří praskliny ve vrchní vrstvě, kde byl lak nanesen. Pokud chcete krakelování na daném předmětu zvýraznit, vmíchejte do něj olejovou barvu tmavšího odstínu. Pomocí krakelovací techniky můžete vytvořit různé předměty do vaší kuchyně.

Vychytávky, které vám ubrouskovou techniku ​​usnadní

V případě krakelování častokrát nastává situace, kdy dochází k pomalejšímu schnutí vrchního laku. Existuje však jednoduchý trik, díky kterému bude schnout rychleji – po nanesení lak jednoduše vysušte fénem. Čas se výrazně zkrátí.
V případě krakelovací techniky se můžete setkat s tónováním, které lze provést pouze s olejovou barvou. Je však potřebné myslet na to, že často krát dokáže schnout i celý den. Za tento čas však určitě stihnete kolem hlavního motivu nanést tenkou linku barvy, která je vůči podkladové v kontrastu. Pokud tuto barvu rozetřete do ztracena, vytvoříte krásné stínování.
Potřebujete krásné ubrousky pro ubrouskovou techniku, nebo jen tak pro vaši domácnost? Navštivte stránku https://www.tvojeharmony.cz/ kde najdete širokou nabídku papírenských výrobků té nejvyšší kvality.