Potíže s klouby se staly přirozenou součástí života člověka. Je jedno, jestli někoho trápí bolest v oblasti bedrového kloubu nebo v oblasti kolene. Ať už se jedná o jakýkoliv kloub v lidském těle, tato bolest je často krát velmi nesnesitelná a postižený má problém se s ní vyrovnat. Na bolesti kloubů však není nic výjimečného. Vzhledem k tomu, že tělo člověka je tvořeno spletí kloubů a kostí, občas prostě zabolí. Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bolesť klbyČasto se stává, že bolest kloubů je výsledkem onemocnění. Pokud nás klouby nebo svaly pobolívají například v podzimním období, může se stát, že je náš organismus napaden virem. Po překonání onemocnění se však bolest kloubů vytratí. Tento případ je však tim pozitivnějšm. Existuje i chronická bolest kloubů, která člověka provází během jeho celého života. Nejhorší na to všem je, že vyléčení z těchto onemocnění často krát není možné. Člověku nezbývá, než tomuto onemocnění přizpůsobit životní styl. Klouby zajišťují pohyblivost našeho těla. Potíže s klouby mohou vzniknout jako následek úrazu, mnohem častěji je však prvotní postižení pohybového aparátu, které vzniklo díky revmatoidní, psoriatické nebo dnového artritidě.

Revmatoidní artritida – spojuje se s bolestí a otokem více kloubů v lidském těle současně. Běžná je i ranní stuhnutnost, malátnost a únava během dne či nechutenství do jídla.

Psoriatická artritids – vyskytuje se převažně u pacientů postižených onemocněním s názvem psoriáza. Postihuje kůži na těle, avšak až u téměř poloviny pacientů se vyskytuje i bolest kloubů. V současnosti však moderní medicína nabízí možnosti, pomocí kterých je pacientům možné pomoci mnohem rychleji než v minulosti.

Dnová artritida – při tomto typu artritidy se nejčastěji dostavuje bolest kloubů palce na noze. Tato bolest se nejčastěji objevuje ráno. Typickým příznakem je i ranní ztuhlost, nevolnost či častá únava.

Pokud tedy zaznamenáte určitý ze zmíněných problémů, měli byste ho začít čím dříve řešit. Bolest kloubů se nedoporučuje odkládat ale čím spíš konzultovat s lékařem. Lékař dokáže stanovit léčbu, kterou by měl pacient důsledně dodržovat. I když není možné se definitivně zbavit jakéhokoliv typ artritidy, při důsledném dodržování doporučení lékaře dokáže pacient zlepšit kvalitu života.